• english
  • romana
  • françs
  • deutsch

Ultimele stiri

Esti candidat?

Completeaza formularul de aplicare acum!

» for CVro click here
» for CVen click here

Stiri prin e-mail

 E-mail-Adresse:

Publicitate

Job title : Familie din UK selecteaza BONA cu plecare rapida!

Options
red cross
Domain of work - Others
Work place location - UK(Marea Britanie)
Experience required - 6 luni
Work programme - 8 ore/zi; 6 zile /saptamana
Deadline for accepting candidates' CVs - 28/02/2014

REQUIREMENTS
No. of jobs/vacancies : 1
Languages required : Engleza (Intermediate)
Age required : 18 - 50 ani
Education level required : Liceu
Job description / responsabilities : Familie din UK selecteaza o persoana care sa aiba experienta cu copii.

Familia are 3 copii:doua fete in vartsa de 6 ani si 9 luni si un baiat de 5 ani.

Responsabilitati:
·Ingrijirea copiilor familiei
·Baby sitting
·Menaj usor in casa

SE OFERA:

·Salariu:150 £/sapt
·1 zi libera/sapt
·Concediu platit 2 sapt/an
If the job requires any autorization / qualification, please mention :
Job requirement : - se cere limba engleza la nivel mediu;
- se cere experienta in lucru cu copii si experienta in condus;
- persoana trebuie sa fie muncitoare, sa se poarte bine cu familia si sa dea dovada de profesionalism si loialitate si sa nu fumeze.
Work programme : 8 ore/zi; 6 zile /saptamana

OFFERS :
Salary / Wages : 150 GBP / Woche
Duration of employment contract : 12 luni
Transport offered (from employee's country to the employer's country) : nein
Accomodation offered : ja
Meal provided : ja
The date when the employee should start work : 22/02/2014
Other advantages offered by employer :

OTHER DETAILS :
Documente necesare pentru inscriere:
-2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis)

-2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate.

-Scrisoare "Dear Family" redactata la calculator si semnata

-Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos

-Cazier judiciar

-Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat)

-Copie - pasaport (valabil minim 1 an)

-Copie - buletin/carte identitate

-Copie - carnet de conducere auto (daca exista)

COSTURI PROGRAM:

- Tarif procesare dosar: 360 lei (se achita la semnarea contractul de mediere);
- Taxa de mediere: 500 Lire Sterline – se plateste dupa primul castig, in 2 rate lunare egale de cate 250 Lire Sterline, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:

- 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 40%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului cu familia gazda din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.

sau

- 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 60%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

- ~200 – 250 euro – (costul biletului de avion Romania – Marea Britanie).

Alte costuri la institutia de invatamant:
- 1250 Lire – reprezinta Taxa de program si se percepe de catre institutia de invatamant din Marea Britanie care va inroleaza ca student/cursant. Aceasta suma se plateste in rate, astfel:
a) prima rata este 200 Lire si se achita in ziua cand candidatul ajunge la partenerul din Anglia.
b) primele 4 luni, cate 200 Lire / luna, dupa ce ati inceput sa castigati salariu.
c) a 6-a luna, 250 Lire;