• english
  • romana
  • françs
  • deutsch

Ultimele stiri

Esti candidat?

Completeaza formularul de aplicare acum!

» for CVro click here
» for CVen click here

Stiri prin e-mail

 E-mail-Adresse:

Publicitate

Job title : HOTELURI de 5* din CIPRU selecteaza RECEPTIONERI(E)

Options
red cross
Domain of work - Hospitality&Catering
Work place location - Cyprus(Ayia Napa, Protaras, Larnaca, Nicosia, Paphos, etc)
Experience required - 12 luni
Work programme - 9 ore/zi, 6 zile/saptamana
Deadline for accepting candidates' CVs - 30/10/2013

REQUIREMENTS
No. of jobs/vacancies : 13
Languages required : Engleza (Fluent)
Rusa (Intermediate)
Age required : 18 - 35 ani
Education level required : Liceu
Job description / responsabilities : DESCRIERE PROGRAM:

Agentia noastra selecteaza in luna Iunie 2013 personal pentru locuri de munca in cadrul lanturilor hoteliere de 4* si 5*, din statiunile turistice de lux/insulele turistice, din CIPRU.

Hotelurile sunt amplasate in insulele cipriote renumite ca destinatii turistice de lux, ca: Ayia Napa, Protaras, Larnaca, Nicosia, Paphos, etc.
Responsabilitati:
- sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor;
- sa ii intampine pe oaspeti;
- sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii;
- sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor;
- sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc.;
- sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou;
- sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel;
- sa contacteze bancile, birourile de schimb valutar;
- precum si alte activitati cerute de catre angajator.
If the job requires any autorization / qualification, please mention : Calificare nu este necesara, insa constituie avantaj.
Job requirement : - se cere engleza la nivel avansat, precum si cunoasterea unei alte limbi straine (germana sau rusa);
- se cere experienta pe o pozitie similara;
- cunoasterea programelor de rezervare OPERA sau FIDELIO prezinta avataj;
- persoana trebuie sa aiba personalitate placuta, sa fie muncitoare si serioasa;
- sa aiba aspect fizic placut;
- sa fie politicoasa, calda si zambitoare;
- si de asemenea sa lucreze eficient si cu profesionalism.
Work programme : 9 ore/zi, 6 zile/saptamana

OFFERS :
Salary / Wages : 600 - 650 EUR / Monat, - tips-uri
Duration of employment contract : 6 luni
Transport offered (from employee's country to the employer's country) : nein
Accomodation offered : ja
Meal provided : ja
The date when the employee should start work : 30/10/2013
Other advantages offered by employer :

OTHER DETAILS :
Acte necesare pt. inscriere:
- CV in engleza (se poate completa online pe site-ul nostru);
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office;
- copii xerox: buletin, certificat nastere, certificat casatorie (daca e cazul), pasaport (daca aveti);
- cazier judiciar;
- adeverinta medicala de la medicul de familie, cu specificatia "clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic";
- copii xerox dupa toate diplomele de studii.

COSTUL PROGRAMULUI:

A) Taxa de procesare a dosarului : 300 RON - se plateste la inscrierea candidatului.

B) Comisionul agentiei - 360 EURO - Se plateste la semnarea contractului de munca, inainte de plecarea din tara.

C) Biletul de avion.