• english
  • romana
  • françs
  • deutsch

Ultimele stiri

Esti candidat?

Completeaza formularul de aplicare acum!

» for CVro click here
» for CVen click here

Stiri prin e-mail

 E-mail-Adresse:

Publicitate

Job title : Lant hotelier din UK selecteaza CAMERISTE

Options
red cross
Domain of work - Hospitality&Catering
Work place location - UK(All over UK)
Experience required - 6 luni
Work programme - 8 ore / zi, 6 zile / saptamana
Deadline for accepting candidates' CVs - 30/10/2013

REQUIREMENTS
No. of jobs/vacancies : 20
Languages required : Engleza (Intermediate)
Age required : 20 - 45 ani
Education level required : Liceu
Job description / responsabilities : DESCRIERE:
Selectam URGENT CAMERISTE pentru un lant hotelier din Marea Britanie.

Responsabilitati:
- sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie;
- sa curete si sa dezinfecteze baile;
- sa schimbe asternuturile in camere;
- sa schimbe sapunuri, sampoane, geluri de dus, prosoape, dar si alte produse necesare;
- precum si alte activitati cerute de catre angajator.

SE OFERA:

- contract pe 12 luni cu posibilitate de prelungire;
- salariul: 6,19 GBP NET/luna (aproximativ 35 - 40 ore/saptamana);
- cazarea este identificata si pusa la dispozitie de angajator, iar costul va fi dedus din remuneratia lunara a candidatului: aproximativ 50 GBP/saptamana;
- masa GRATUITA;
- plecare urgenta.
If the job requires any autorization / qualification, please mention : Calificare nu este necesara, insa constituie avantaj.
Job requirement : - se cere engleza la nivel minim conversational, orice alta limba straina cunoscuta constituie avantaj;
- NU se cere experienta, insa constituie avantaj;
Work programme : 8 ore / zi, 6 zile / saptamana

OFFERS :
Salary / Wages : 6.19 GBP / Stunde
Duration of employment contract : 12 luni
Transport offered (from employee's country to the employer's country) : nein
Accomodation offered : nein
Meal provided : ja
The date when the employee should start work : 30/10/2013
Other advantages offered by employer :

OTHER DETAILS :
Documente necesare pentru inscriere:
a) Copie buletin
b) Copie pasaport
c) Certificat de nastere - copie + traducere legalizata in engleza
d) Certificat casatorie/divort (daca e cazul) - copie + traducere legalizata in engleza
e) Cazier judiciar + traducere legalizata in engleza
f) Adeverinta medicala-clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizica- eliberata de medicul de familie
g) 2 Referinte de la locurile de munca anterioare (in engleza)
h) Copie -ultima diploma studii
i) o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office

OSTURI PROGRAM:

A)- Taxa de procesare a dosarului : 500 RON - se plateste la semnarea contractului de mediere.
- Taxa de mediere : 360 Lire Sterline - Se plateste la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

B) Taxa anuala de scolarizare, catre institutia de invatamant, se plateste in rate, astfel:
- Taxa de inregistrare / inrolare - 400 Lire Sterline (se achita prin transfer bancar, la momentul semnarii scrisorii de inrolare la institutia de invatamant).
- Restul ratelor din Taxa anuala de scolarizare (se platesc in 2 variante, in fct. De pozitia dorita):

a)7 rate lunare dupa cum urmeaza: prima rata de 355lire la sosirea candidatului in Marea Britanie, la institutia de invatamant, iar restul de 6 rate de cate 154,17- se vor plati dupa prima luna de la inceperea practicii (pentru pozitiile de camerist(a), curatator, ajutor/curatenie bucatarie, femeie servici, in hoteluri, companii de curatenie sau azile batrani, etc.).

b) 7 rate lunare dupa cum urmeaza: prima rata de 355lire la sosirea candidatului in Marea Britanie, la institutia de invatamant, iar restul de 6 rate de cate 114,17 - se vor plati dupa prima luna de la inceperea practicii (pentru pozitiile de ospatar(ita), barman(ita), receptionist(a), centralist(a), agent telefonic, operator call-center, vanzator, hostesa, casier(ita), livrator catering, etc, in hoteluri, restaurante, fast-food-uri, azile batrani, cafenele, baruri, etc).
C) Bilet avion Romania - Anglia : ~ 170 - 220 Euro (in fct. de perioada plecarii).

D) Alte costuri suportate de candidat:
- Bani de buzunar (pentru mancare si cazare) pe perioada asteptarii primului salariu.
- Asigurare medicala complexa (obligatorie pt dosarul la Home Office) ~ 25 £ (optional).
- Asistenta in gasirea unei cazari pentru cateva zile, pana la inceperea muncii~ 25 £ (optional).

Pentru DETALII AMANUNTITE si programari la inscriere contactati consultantii nostrii:

Telefoane: 0268-311547, 0368-412996
Website: www.bancadejoburi.ro
Str. Zizinului, nr. 38 - Brasov;