• english
  • romana
  • françs
  • deutsch

Ultimele stiri

Esti candidat?

Completeaza formularul de aplicare acum!

» for CVro click here
» for CVen click here

Stiri prin e-mail

 Courriel:

Publicitate

Job title : Infirmier&Asistent medical clinici private UK

Options
red cross
Domain of work - Health
Work place location - UK(Marea Britanie)
Experience required - 12 luni
Work programme - 8 ore/zi,6 zile /saptamana
Deadline for accepting candidates' CVs - 15/02/2014

REQUIREMENTS
No. of jobs/vacancies : 45
Languages required : Engleza (Intermediate)
Age required : 18 - 55 ani
Education level required : Liceu
Job description / responsabilities : Agetia noastra selecteaza personal pentru poztiile de infirmier si asistent medical pentru diferite clinici din Marea Britanie.

Lucratorii vor fi inrolati in locatii de pe teritoriul Angliei, in functie de dispozitiile companiei contractante din Marea Britanie.

Responsabilitati:
Infirmier
- apropierea de clienti, cunoasterea nevoilor, intereselor si nevoilor lor
- asistarea clientilor cu ingrijirea personala zilnica, precum spalarea, imbracarea, utilizarea toaletei si hrana
- indeplinirea sarcinilor casnice precum curatenia, spalatul hainelor si cumparaturile
- ajutorarea clientilor cu bugetul personal, facturile si redactarea scrisorilor
- ajutorarea familiei sa se obisnuiasca cu noile responsabilitati
- colaborarea cu alti profesionisti de ingrijire medicala sau sociala in scopul elaborarii unui plan de actiune in
vederea ingrijirii
- sfatuirea cu clientul in vederea organizarii timpului
liber
- insotirea clientilor catre si dinspre caminul de batrani

Asistent medical
- verificarea temperaturii
- verificarea presiunii sangelui si a ritmului respiratoriu
- asistarea doctorilor in cadrul examinarilor fizice
- administrarea medicamentelor si a injectiilor
- curatarea si pansarea ranilor
- efectuarea transfuziilor de sange
- utilizarea echipamentelor medicale performante.

Program de lucru:8 ore/zi, 6 zile/saptamana;

Remuneratie:
Infirmier:
Incepand de la 6,31 Lire sterline/ ora pentru atingerea
cotei zilnice de munca. Remuneratia este platita
saptamanal, dar primul castig se primeste la sfarsitul
celei de-a doua saptamani de munca.

Asistent medical:
Incepand de la 9,00 Lire sterline/ ora pentru atingerea

Ore suplimentare:
In cazul finalizarii sarcinilor de lucru inaintea termenului de munca stabilit (8 ore/ zi), lucratorul poate primi sarcini suplimentare pentru care este platit cu 6,31 Lire sterline/ ora.
Zilele lucratoare si de odihna - 8 ore lucratoare/ zi;
- in general 40 - 48 ore lucratoare/ saptamana;
- 1-2 zile libere/ saptamana, in functie de ritmul saptamanal impus de dinamica business-ului;

Va rugam luati in calcul faptul ca firma din Marea
Britanie isi rezerva dreptul de a creste sau scadea
numarul de ore lucratoare ale lucratorului, in functie de
ritmul saptamanal impus de dinamica business-ului.

Curs pregatitor:
Participarea la cursurile de pregatire organizate de compania din Marea Britanie este obligatorie pentru toti lucratorii. Perioada de training dureaza pana la 3
zile, in functie de abilitatea fiecaruia de a asimila informatiile prezentate, si nu este remunerata.

Cazare
In unele cazuri cazarea este oferita contra cost de catre clinica unde lucratorul presteaza servicii de ingrijire.
Costul cazarii este 55-100 Lire/ saptamana, in functie de zona de cazare.
Daca nu este oferita cazarea, Compania asista lucratorul in identificarea si securizarea unei cazari corespunzatoare si rentabile ca pret.

Mese:
Costul cat si procurarea hranei intra in sarcina lucratorului.

Transport local:
Este platit de catre lucrator.

Asigurare de sanatate:
Este recomandabil ca lucratorul sa aiba asupra sa Cardul European de Sanatate.
If the job requires any autorization / qualification, please mention :
Job requirement : Femei, barbati sau cupluri. Harnic si de incredere. Cunoscator de limba engleza nivel mediu/ bun/ avansat.
Work programme : 8 ore/zi,6 zile /saptamana

OFFERS :
Salary / Wages : 1200 - 1800 GBP / mois
Duration of employment contract : 12 luni
Transport offered (from employee's country to the employer's country) : nu
Accomodation offered : nu
Meal provided : nu
The date when the employee should start work : 30/01/2014
Other advantages offered by employer :

OTHER DETAILS :
Documente necesare pentru inscriere:
- CV (poza tip pasaport, poza corp intreg incluse)
- Alte documente relevante (diplome, referinte) daca exista)
- Pasaport
- Carte de identitate
- 2 recomandari din partea angajatorilor anteriori, conform modelului furnizat de catre Companie. Nu sunt acceptate. Recomandarile din partea familiei sau prietenilor.
- Cazier judiciar din tara de origine a lucratorului

Costuri:

A) Taxa de procesare a dosarului : 360 RON se plateste la semnarea contractului de mediere
B) Taxa de mediere: In functie de momentul pe care il alegeti pentru plata acestui comision, alegeti una din variantele de mai jos care considerati ca va avantajeaza mai mult:
* VARIANTA 1: 375 Lire Sterline Daca se plateste la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.
* VARIANTA 2: 450 Lire Sterline - Daca se plateste la semnarea contractului de prestari servicii, inainte de plecarea din tara.
* VARIANTA 3: 600 Lire Sterline - Daca se plateste din primul castig.
* VARIANTA 4: 750 Lire Sterline - Daca se plateste in 3 rate lunare, din castigul lunar, cate
250 Lire Sterline / luna.
C) Bilet de avion
D) Control judiciar: 65 Lire, care vor fi platiti la sosire la birourile Companiei
E) Asigurare privata de buna conduita profesionala: 90 Lire, vor fi platiti la sosire la birourile Companiei.